Przejdź do treści

W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

Wspólna zabawa z bliskimi jest na wagę złota. I dziś o tym przekonaliśmy się po raz kolejny. Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Nasz Fyrtel mieszkańcy Szamotuł mogli wziąć udział w aktywnej zabawie polegającej na znalezieniu wielkanocnych jajek. 

W poszukiwaniach uczestniczyły całe rodziny, uważnie przeczesując Leśny Zakątek i bacznie wypatrując kolorowych jajek. Technik poszukiwania było kilka. Były też sojusze między grupami, a także życzliwe podpowiedzi, w którym miejscu znajduje się poszukiwany przedmiot z konkretną cyfrą na pisance.

Jasne zasady

Zabawa zaczynała się od miejsca startu, gdzie losowane było 1 z 4 jajek z konkretną cyfrom. Pozostałe jajka zostały ukryte na terenie Leśnego Zakątka i zadaniem rodzin było ich odnalezienie. Po znalezieniu wszystkich jajeczek uczestnicy zyskali los do finałowego losowania nagród. 

Unikatowy zespół

Całą zabawę przygotowali: Wiesława Krzemińska – twórczyni przepięknych koszyków wielkanocnych, Paulina Horpyna i Maciej Gzyl, którzy wymyślili zabawę i czuwali nad jej przebiegiem, oraz Damian Dubiel, który wspierał organizatorów oraz szukających.

Cała zabawa zakończyła się wręczeniem nagród i małych upominków dla najmłodszych. 

Polecamy poniższą fotorelacje: