Przejdź do treści

Uwięzieni w telefonach – projekt Marty i Gabrysi

Mówią, że technologia to przyszłość i jest niezbędna w rozwoju. Wszystko to prawda, jednak czas spędzony w świecie online to nie wszystko. Relacje, kreatywność, nowe umiejętności to tylko kilka umiejętności, która zdobywamy poza telefonem, komputerem. 

Marta i Gabrysia – dwie licealistki klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach podjęły się realizacji własnego projektu „Uwolnienie w Telefonach” w ramach olimpiady „Zwolnienie z Teorii”. 

Projekt nie tylko uczy, co inspiruje do tego, aby odłożyć telefon na bok i odkryć fascynujący świat dookoła nas.  

100 pomysłów na wolny czas bez telefonu to tytuł książki, napisanej i wydanej przez Martę i Gabrysię. W publikacji nie brakuje ciekawych pomysłów na to jak kreatywnie i twórczo siedzieć czas offline. Książki będą dostępne w lokalnych bibliotekach. 

To jednak nie wszystko. Dwie dzielne licealistki w ramach projektu prowadzą również szkolenie w lokalnych szkołach. Tym samym w praktyczny sposób przekazują wiedzę i promują nowy sposób spędzania wolnego czasu.

Projekt spotkał się z uznaniem, a jego wsparcie zapewniły m.in.: Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach, Szamotulski Ośrodek Kultury oraz sklep Szkolniak

Cieszymy się, że jako Fundacja mogliśmy również wesprzeć tą inicjatywę. 

Więcej o projekcie można przeczytać również na Funpage, oraz lokalnych mediach.