Przejdź do treści

Spacer ekologiczny „Rajskie ptaki” – gość specjalny Grażyna Jaszewska

Już 30 kwietnia 2022r. o godz. 10.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szamotuły Fundacja Varietae wraz z Partnerami zaprasza na ekologiczny spacer pod nazwą „Rajskie Ptaki”, które poprowadzi gość specjalny Grażyna Jaszewska.

To już drugi spacer ekologiczny organizowany przez fundację w Szamotułach. Pierwszy miał miejsce 25 września ubiegłego roku, wówczas prowadzącą spotkanie była dr Joanna Bykowska – dendrolog z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a przedmiotem rozmów były drzewa i bliny w mieście. 

Tym razem w Szamotułach porozmawiamy o zimorodkach – rajskich ptakach – które szczególnie  upodobały sobie bioróżnorodne środowisko wzdłuż rzeki Samy. 

Fot. Grażyna Jaszewska

Grażyna Jaszewska

Pani Grażyna to kobieta o wielu zdolnościach. Ornitolog, pracownik Krajobrazowego Parku Zaborskiego, nauczycielka, pasjonatka przyrody, fotograf, a przede wszystkim ekspert od zimorodków i sóweczek – jednym słowem ciekawa i barwna postać.

 Program

Uczestnicy spaceru rozpoczną od spotkania z Panią Grażyną w Bibliotece Publicznej w Szamotułach, a następnie przejadą nad Sam, gdzie będą starać się wypatrzeć zimorodki. Uczestników spotkania prosi się o zabranie ze sobą lornetek i ubranie mniej jaskrawych rzeczy. Całość spotkania zakończy wspólne ognisko dzięki gościnności Obrzyckiego Stowarzyszenia Miłośników Ptaków. Prowiant we własnym zakresie. 

Udział w spacerze

Dzięki dofinansowaniu działania ze środków Miasta i Gminy Szamotuły „Czysta SAMA. Dbajmy o przyrodę” udział jest bezpłatny.

Partnerzy

Wydarzenie wspierają lokalne organizacje: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Szamotuły, Obrzyckie Stowarzyszenie Miłośników Ptaków, Fundacja Akademia Talentów Sporteko, Ekopetrol Szamotuły oraz Miasto i Gmina Szamotuły.

Serdecznie zapraszamy do udziału.