side-area-logo

Wolontariat

Dołącz do naszego zespołu

Nasz punkt widzenia wolontariatu

O wolontariacie napisano już wiele. Nie ma więc sensu tego powtarzać. Warto jednak wspomnieć o fundamentalnej jego idei, jaką jest niesienie pomocy i potrzeba działania.

Wolontariusz to osoba, która jest nie tylko po to, aby podarować innym swój czas oraz umiejętności. Jest również po to, aby – w zamian za swój czas – otrzymać czas innych, dla siebie samego. Z naszego punktu widzenia wolontariat jest obustronną wymianą, gdzie każda osoba zyskuje coś dla siebie. 

Młodzież

Masz w sobie gen odkrywcy? Lubisz poznawać ludzi i podejmować wyzwania? A przy tym wszystkim masz potrzebę dzielenia się swoim czasem i umiejętnościami z innymi?

Dołącz do Nas i zyskaj:

  • Możliwość udziału w ciekawych projektach
  • Współpraca z innymi wolontariuszami
  • Możliwość własnego rozwoju
  • Możliwość realizacji własnych projektów
Zostań wolontariuszem

Dorośli

Szukasz nowych wyzwań, nowych kontaktów, miejsca, gdzie możesz spróbować zrealizować swój pomysł i marzenie? A przy tym wszystkim masz potrzebę dzielenia się swoim czasem i umiejętnościami z innymi?

Dołącz do Nas i zyskaj:

  • Możliwość udziału w ciekawych projektach
  • Współpraca z innymi wolontariuszami
  • Możliwość sprawdzenia się w innych działania niż tylko zawodowych
  • Możliwość nauki innych, dzielenia się swoją pasją.
Zostań wolontariuszem
Fundacja-Misja-Wizja-Wartosci

Wierzymy, że możliwy jest świat, w którym ludzie, mimo swoich własnych partykularnych celów, poglądów i wartości, gotowi są współpracować na rzecz własnej społeczności. Jesteśmy przekonani, że w ludziach drzemie potencjał do wywoływania zmian i kreowania takiej rzeczywistości, która umożliwia im samorozwój. Ten potencjał należy jednak wydobyć, ukierunkować i nauczyć się nim dzielić.

Nauka współpracy, współtworzenia i odkrywania własnych zdolności to misja i wizja naszej organizacji. Aby ją osiągnąć w podejmowanych działania kierujemy się 4 głównymi wartościami:

Współpraca
Zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi, umiejętność pracy w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów, umiejętność zespołowego wykonywania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów.
Rozwój własny
Poszukiwanie, otwartość na zmiany, zaangażowanie i umiejętność wzięcia odpowiedzialności za realizowane projekty i aktywności.
Odpowiedzialność społeczna
Kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, w którym każda osoba ma wpływ na otaczającą nas rzeczywistość i toczące się w niej różne procesy decyzyjne i działania.
Wymiana wiedzy
Umiejętność dzielenia się posiadaną wiedzą i umiejętnościami z innymi ludźmi to unikatowa zdolność, w wyniku której rozwija się nie tylko przekazujący, ale również otaczająca go społeczność.
Wolontariat_fundacja

Chcesz do Nas dołączyć? Wypełnij poniższy formularz i wyślij zgłoszenie.
Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy termin spotkania.

Ważne:  Na wszystkie wiadomości odpowiadamy tak szybko, jak to tylko możliwe. Prosimy o cierpliwość.

Napisz do nas:

fundacja.varietae@gmail.com

Śledź nas na:
Fundacja Varietae

Fundacja Varietae – Fundacja Różnorodności to organizacja pozarządowa, działająca na terenie Polski oraz, we współpracy z partnerami zagranicznymi, na terenie UE – ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz lokalnej społeczności Gminy i Miasta Szamotuły.  Organizacja realizuje projekty społeczne, edukacyjno-kulturowe oraz wspiera rozwój wolontariatu.

O Nas

O Fundacji
Statut
Wolontariat
Organizacje współpracujące
Partnerzy

Projekty

Akademia Spełnionego Rodzica
Baby Targ
Etno
Rodzice to ASy
Zielone Zakątki
Tato pobaw się ze mną

Kontakt | Polityka prywatności | Ochrona danych
Copyright © 2018 Fundacja Varietae