Przejdź do treści

Młodzi architekci lego budują pokojowe miasta

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Na świecie dzieje się tak wiele i tak szybko, że trudno nad tym nieraz nadążyć. Informacje w mediach każdego dnia przynoszą nową dawkę emocji, która udziela się nie tylko nam dorosłym, lecz również naszym dzieciom. Czy powinniśmy te emocje w dzieciach tłumić? Zdecydowanie nie.

W trakcie kolejnych zajęć w ramach Młodych Architektów Lego wzięliśmy na „stół” Miasta Pokojowe. Czyli przestrzeń, w której ludzie żyją bez lęku, mają przestrzeń do rozwoju oraz możliwość nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Temat spotkał się z ogromnym entuzjazmem uczestników i stał się inspiracją tworzenia ciekawych konstrukcji przestrzennych z klocków lego.

W trakcie warsztatów pomiędzy uczestnikami toczone były również dyskusje o tym jak ważna jest współpraca i zaangażowanie różnych grup (mieszkańców, przedsiębiorców, urzędników) aby takie miasta funkcjonowały dobrze i sprawnie.

Klocki Lego znów okazały się doskonałym elementem scalającym grupę. Były również kopalnią nowych pomysłów na zajęcie na III Edycję zajęć.

Dowiedź się więcej o projekcie Kuźnia Talentów – Młodych Architektów Lego”.