Przejdź do treści

Masz tę MOC – Szamodzielne Warsztaty dla dziewczyn i dziewczynek

Masz-te-Moc-Warsztaty

Nie tak dawno w naszym mieście wydana została cudowna i ważna publikacja o ważnych i dzielnych kobietach, których los zetknął z Szamotułami.  Projekt został zrealizowany przez Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Szamotułach: Natalię Derę, Aleksandrę Piątkowską, Katarzynę Cichą, Katarzynę Judek i Katarzynę Małych-Siemieniak, przy wsparciu dyrektorki placówki, Natalii Sobczak.

Ta cudowna książka nie tylko opowiada dzieje bohaterek z Szamotuł, ale także w piękny sposób pokazuje jak ważne jest wykorzystywanie własnych umiejętności i zdolności przez kobiety. Jak ważna jest odwaga, pasja oraz chęć niesienia pomocy innym. Każda historia jest inna i jednocześnie unikatowa pod względem prawdziwych historii które napisało życie. 

Więcej o projekcie Szamodzielne

Warsztaty – Historie wyjątkowych Szamotulanek

Cykl warsztatów

Wraz z Twórczyniami publikacji postanowiliśmy kontynuować przesłanie książki i zachęcić młode dziewczyny do tego, aby rozwijały swoje umiejętności, odkrywały swoje mocne strony  i nie bały się realizować swoich marzeń i pasji. 

Stąd pomysł na Warsztaty dla Dziewczynek „Masz TĘ MOC”. 

Historie wyjątkowych Szamotulanek

Podczas pierwszych warsztatów prowadzonych przez Panią Aleksandrę Piątkowską – współautorkę publikacji „SzamoDzielne. Historie wyjątkowych Szamotulanek.”, uczestniczki miały okazję do zapoznania się z inspirującymi historiami kobiet, które żyły w regionie szamotulskim.

Dzięki warsztatom uczestniczki poznały narzędzia do tworzenia własnych historii. 

W warsztatach wykorzystane były techniki i narzędzia teatrzyku kamishibai oraz publikacji „SzamoDzielne. Efektem z kolei były Historie „wyjątkowych Szamotulanek”.

Masz tę Moc

Drugie warsztaty prowadziła Pani Michalinę Sobańską – psycholożka i  psychoterapeutka. Ich przedmiotem było odkrywanie super mocy i budowania pewności siebie.

Celem warsztatów jest wzmocnienie uczestniczek oraz ich sprawczości.

Projekt powstał w związku z publikacją książki „SzamoDzielne. Historie wyjątkowych Szamotulanek”. Dzięki sponsorom, którzy przekazali środki na publikację i poczynionym oszczędnościom udział w zajęciach jest BEZPŁATNY.

Partnerem Warsztatów jest ADClinic w Szamotułach.