Przejdź do treści

Kulka z farbą – zajęcia integracyjne

Aby powstała grupa niezbędny jest element scalający. Nie ma jednak złotego środka, aby scalić dotąd nieznane sobie rodziny w jeden sprawnie funkcjonujący organizm. Każdy z nas potrzebuję czasu, przestrzeni i wspólnej historii.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć wspólną historię na neutralnym gruncie. Napisaliśmy historię pełną emocji – bo jakże inaczej jest w sytuacji, gdzie wolny czas spędza się na zdrowej rodzinnej rywalizacji.

Koordynaty

Tajemnica angażuje mocniej niż najlepsza rozrywka. Dlatego uczestnicy projektu do ostatniego dnia i minuty nie wiedzieli co takiego kryje się pod pojęciem „Kulka z farbą”. Aby się dowiedzieć najpierw poprzedniego wieczora musieli odkryć koordynaty ukrytej wiadomości. Wiadomość znajdowała się pod grą w statki, która poprzedzała całe wydarzenie i odbywała się na profilu Fundacji. Dopiero po zatopieniu wszystkich okrętów uczestnicy poznali pierwszy kierunek podróży i miejsce gdzie schowana został wiadomość.

Wiadomość prowadzi w pole

Wiadomość wskazywała współrzędne GPS. O jakie to było zdziwienie, gdy okazało się, że prowadzą one na pobliskie pole przy Pamiątkowie. Uczestnicy nie raz zwątpili czy droga, którą wiedzie ich nawigacja jest prawdziwa. „Tam nic nie ma” – padało nie raz z ust uczestników. Mimo to dzielnie dotarli na miejsce, gdzie czekała ich niespodzianka.

Gra w kulki

Do końca nikt nie wierzył, że właśnie dziś rodzice przywdzieją mundury i zaczną pojedynek na kulki z farbą. Gdy jednak otrzymali stroje uśmiech nie schodził im z twarzy. W tym czasie dzieci brały udział w zajęciach pod opieką Żłobka Cypisek, który przyjechał na miejsce zbiórki i zaopiekowała się dziećmi.

Losowanie grup i zadań

Spotkanie na polu paintballowym nie było przypadkowe. Świetna zabawa sprzyjała integracji i zacieśnianiu więzi. A zwieńczeniem tej części projektu był podział na grupy projektowe rodziców i losowanie zadań do organizacji wydarzenia dla wszystkich uczestników.

Więcej informacji o projekcie: Rodzice to Animatorzy Społeczni