Przejdź do treści

baby targ

Odbiorcy

Mieszkańcy Miasta

Cel

Wymiana odzieży | integracja | promocja lokalnych firm

Miejsce

Szamotuły

Baby Targ Mama 2022

Poznaj program IX Edycji Baby Targu w Szamotułach. Czytaj więcej.

Baby Targ to jeden z kilku cyklicznych projektów Fundacji Varietae. Każdego roku w okresie wiosennym Szamotulanie, oraz mieszkańcy z pobliskich miejscowości mają możliwość w jednym miejscu znaleźć różne elementy garderoby dla swoich dzieci, a przy okazji skorzystać z różnych atrakcji dla swoich podopiecznych zapewnionych przez lokalnych przedsiębiorców. 

„7 pozycja w rankingu wydarzeń społeczno-kulturalnych opublikowanym przez portal szamotuly.naszemiasto.pl to ogromne wyróżnienie. Zwłaszcza, że Baby Targ to inicjatywa oddolna, która od samego swojego początku nie dysponowała budżetem organizacyjnym. Każda złotówka przeznaczona na ten cel pochodziła od samych wystawców, środków Fundacji oraz sponsorów. Baby Targ jest więc doskonałym przykładem, że w naszej lokalnej społeczności możliwe są inicjatywy, których autorami od początku do końca są sami mieszkańcy” – mówi Tomasz Sobol – Członek Rady Fundacji i Założyciel Fundacji.


Skromne początki

Dziś Baby Targ to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów Fundacji Varietae realizowany od 2013r. Mało kto jednak pamięta, że pierwsza edycja tego przedsięwzięcia była zorganizowana na przestrzeni ok. 32 m2, udostępnionej dzięki położnej, Pani Agnieszce Kamińskiej-Nowak, która udostępniła własne lokum na ten cel. Kolejne inicjatywy miały już zdecydowanie większy rozmach i realizowane były nowo oddanym Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Szamotułach.


Baby Targ w TOP 20

Należy zaznaczyć, że Baby Targ oraz jego kolejne edycje nie rozwinęłyby się bez otwarcia na pomysły innych osób. Koordynatorka pierwszych edycji, Anna Sobol, Założycielka Fundacji Varietae, stworzyła przestrzeń do udziału nie tylko wystawcom ale również lokalnym przedsiębiorcom, dla których Baby Targ jest okazją do przedstawienia swojej oferty potencjalnym klientom. Doskonałość projektu tkwi w rozwijaniu koncepcji „Baby Targu” jako przedsięwzięcia z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców posiadających dzieci. BT ewaluował dzięki Tajnej Grupie Kobiet, skupionej przy Fundacji Varietae oraz dzięki wsparciu i otwartości władz Zespołu Szkół nr 2 w Szamotułach, udostępniających Halę Nałęcz na potrzeby tego wydarzenia. Ostatnie edycje zostały poprowadzone dzięki wytrwałości i energii: Ani Bielaczyk, Agnieszki Jaskorzyńskiej oraz Katarzyny Jaskorzyńskiej a także wolontariuszy wspierających Fundację Varietae – zwłaszcza w fazie przygotowań. 

Pełne zestawienie 20 wydarzań w Szamotułach znajdzie na www.szamotuly.naszemiasto.pl