Przejdź do treści

24 nowych adeptów Kuźni Talentów – Młodych Architektów Lego

Dziś zakończyła się II Edycja Kuźni Talentów Młodych Architektów Lego. Tradycyjnie już dwie grupy wiekowe 5-7 i 8-12 lat, na zakończenie zajęć otrzymały Imienne Certyfikaty oraz Zestaw Klocków Lego.

II Edycja jeszcze bardziej Twórcza

Warsztaty w 2 odsłonię Kuźni Talentów bazowały na kreatywności dzieci, ich zdolności współpracy z rówieśnikami oraz umiejętnością prezentacji swojej pracy. Każde zajęcia prowadzone były w oparciu o temat przewodni, natomiast już interpretacja oraz techniki budowy były dowolne. Efekt – ponad 100 unikatowych konstrukcji lego i tyle samo narracji. Najciekawszym rezultatu projektu okazało się jednak samokształcenie uczestników, którzy dzięki wspólnemu budowania, obserwacji i rozmowach, dotychczasowe umiejętności udoskonalili o różne techniki budowy zaczerpnięte od swoich rówieśników.

Przestrzeń duża i mała

Większość zajęć odbyło się w Kawiarni „O Matko” na oś.Kopernika 4 w Szamotułach za co bardzo dziękujemy pani Karolinie Zbąskiej i reszcie zespołu. Nowością były zajęcia w siedzibie Fundacji przy ul. Nowej 6. Mała Salka, choć początkowo budziła nasze obawy ze względu na przestrzeń, okazała się świetnym miejscem do pracy i zacieśniania więzi miedzy uczestnikami. To doświadczenie pokazało nam, że istnieje ogromny potencjał w tym miejscu i w związku z tym planujemy ją udoskonalić i dostosować do jeszcze ciekawszej przestrzeni warsztatowej.

Co dalej…

III edycja jest już w zaawansowanej fazie planowania i niebawem pojawi się o niej więcej informacji. Zachęceni sukcesem zajęć planujemy również uruchomienie półkolonii letnich. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się w połowie maja br.

Trener marzeń

Na duże wyróżnienie w II edycji Kuźni Talentów Młodych Architektów Lego zasługuje również Pani Kinga Roszyk – trener/koordynator, która nie tylko zadbała o komfortowe i przyjazne warunki zajęć jak również opracowała cały program zajęć i tematów.