Przejdź do treści

10 lecie fundacji

19 listopada w Auli Szkoły Muzycznej im. Wacława z Szamotuł odbyła się Gala z okazji 10 lecia Fundacji Varietae. Wydarzenie zostało zorganizowane z uwzględnieniem wszystkich szczegółów.

„Aż trudno mi uwierzyć, że to już 10 lat naszej działalności. Jeszcze dziś pamiętam jakby to wczoraj realizowałam nasz pierwszy projekt w Poznaniu. A dziś świętujemy 10 lecie naszej działalności. – mówiła Anna Sobol – założycielka fundacji.

Gala z okazji  10 lecia działalności Fundacja Varietae było niezwykle uroczysta. Rozpoczął je występ Chóru Con Brio, który zaprezentował się publiczności w oryginalnym i pieczołowicie dobranym repertuarze, a zwieńczył koncert zespołu Brass Band Oborniki. 

Nie obyło się również bez podziękowań i wyróżnień poprzez wręczenie statuetek „Przyjaciela Fundacji”,  które otrzymali: Karoliny Zbąskiej, Ditty Hoffmann, Tomasza Nowaka, Joanny Jarmuż, oraz rodziny Barbary, Andrzeja Białek i ich córki Katarzyny spoczęły statuetki o bardzo wymownym kształcie – dwóch mosiężnych dłoniach splecionych w uścisku. Nagroda trafi również do państwa Haliny i Krzysztofa Ratajczak, właścicieli Bricomarche Oddział Szamotuły, którzy nie mogli zjawić się na Gali.

W czasach, w których zaufanie społeczne jest tak nisko cenione staramy się pokazać zupełnie inna postawę – powiedział współtwórca fundacji Tomasz Sobol podczas przemówienia, które poprzedziło rozdanie statuetek dla przyjaciół. – Postanowiliśmy przyznać statuetki „Przyjaciel fundacji” nie tylko osobom, które z nami współpracują ale też osobom, które dzięki współpracy z nami realizują swoje pasje, pomysły, działają. Osobom, które nie poddają się mimo własnych, osobistych trudności i często bardzo skomplikowanych doświadczeń życiowych. Te statuetki są dowodem uznania ich postawy opartej na naszych wartościach: gotowości do współpracy, rozwoju własnych talentów, odpowiedzialności społecznej, dzielenia się wiedzą z innymi członkami społeczności.

Więcej znajdziesz na stronie Szamotuły.naszemiasto.pl